Paweł Lekszycki
Dziennik
Wrzesień 2007
2007-09-01 15:41
Manifestacje poetyckie AD 2007

Manifestacjom warszawskim w zasadzie nie brakuje niczego. Oczywiście jeśli pominąć pewne obsuwy organizacyjne i przy założeniu, że ma się do czynienia ze ściśle prywatnym odczuciem Szycia, zwierzęcia piszącego, którego cechuje niewielka zdolność adaptacyjna do zgromadzeń stadnych. W każdym spędzie „masowym” znajdzie się wszak okazja do kameralnych spotkań w gronie zwierząt poetyckich i to Szyciowi podoba się bardzo.

Spotkanie I.

Zdawać by się mogło, patrząc z perspektywy Szycia, że przy cykliczności imprezy Manifestacje mogłyby stać się doskonałą lekcją poglądową na temat przemijalności i upływu czasu, także ewolucji pokoleń literackich. Oto bowiem stajemy się, z roku na rok, świadkami przyrostu naturalnego w zagrodach zwierząt poetyckich, czego świetnym przykładem twórczość pozaliteracka Asi Mueller i Darka Pado (każdego z nich we własnej zagrodzie, rzecz jasna). Pozostając miłośnikiem obojga, Szyciu będzie się cieszyć, że świat jego idoli dojrzewać będzie w zdrowiu i harmonii, czego życzy z całego serca szczęśliwym rodzicom ich raczkujących Sukcesów.

Spotkanie II.

Szyciu dziękuje Igorowi za pełne napięcia i dramatycznych zwrotów akcji opowieści, w których ich bohater, niczym kafkowski aresztant, zmierza się z biurokracją sejmowych korytarzy, staje się nagłośnieniowcem Eweliny Flinty oraz Krzysztofa Daukszewicza, w zamian za co ten pierwszy odwzajemnia się snującym się mgliście thrillerem o zmianie miejsca pracy.

... ...

Spotkanie XI.

Gorące podziękowania Szyciu składa na ręce Organizatorów Manifestacji, Beaty, Asi i Tomka, bez których wyjazd Szycia do stolicy zapewne nie doszedłby w tym roku do skutku.

Wszystkie spotkania na: www.szycownik.bloog.pl
Zapraszam serdecznie.

Szycki
fot. A.Lekszycka


P.Lekszycki: "wiersze przygodowe i dokumentalne". "Kartki", Białystok 2001.
P.Lekszycki:"Grupa Na Dziko. Socjologia i poetyka zjawiska". Ego, Katowice 2001.
P.Lekszycki:"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie". Korporacja Ha!art, Kraków 2005.
P.Lekszycki, P.Sarna: "Ten i Tamten". Instytut Wydawniczy "Świadectwo", Bydgoszcz 2000.
"Wiersze przebrane" - dodatek książkowy do "Opcji". W sieci sprzedaży (Empik) od lipca 2010 r.


Hosted by Onyx Sp. z o. o. Copyright © 2007 - 2021  Fundacja Literatury w Internecie